Uniwersytet Medyczny w Łodzi podjął się realizacji wolontariatu pracowniczego oraz wspierania działaniami wolontaryjnymi  Zespołu Domowej Opieki Hospicyjnej – Caritas w Łodzi na mocy porozumienia o wolontariacie pracowniczym podpisanego przez Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i prof. dr hab. Pawła Górskiego oraz Dyrektora Caritas Archidiecezji Łódzkiej ks. Jacka Ambroszczyka w dniu 12 października 2010 r.

W ramach programu władze Uniwersytetu Medycznego  zadeklarowały gotowość wsparcia organizacyjnego oraz instytucjonalnego wszelkich działań wolontaryjnych podejmowanych  przez pracowników i studentów Uniwersytetu w ramach projektu.

W ramach rozwoju wolontariatu pracowniczego zostaliśmy zaproszeni w dniach 30-31. sierpnia 2012 roku do poprowadzenia szkolenia strategicznego dla pracowników Uniwersytetu Medycznego i Fundacji dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. To pierwsza w Polsce taka inicjatywa instytucji publicznej, uczelni państwowej.

Program Wolontariatu Pracowniczego ma na celu zachęcenie pracowników, pracowników emerytowanych i studentów uczelni do wspierania swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami,  przedsięwzięć społecznych mających na celu szerzenie idei hospicyjnej w społeczności lokalnej i pracy na rzecz ZDOH-Caritas oraz na rzecz społeczności łódzkiej.

 

Autorka wpisu

Dodaj komentarz