Gazeta-wyborcza-logoW Gazecie Wyborczej, w tym na www.gazetapraca.pl ukazał się w dniu 17.09.2015 r. artykuł o wolontariacie pracowniczym pt. “Same plusy z pomagania”. Autorką tego udanego materiału jest Izabela Żbikowska. Cenne refleksje i wspomnienia wolontariuszy i manadżerów inspirują do działania. Przeczytajcie! Same korzyści z wielu perspektyw. I przy okazji zapraszamy do współpracy.

Oto cytat Izabeli Dyakowskiej z naszej Fundacji i źródłowy tekst pod linkiem. Porywającej do działania lektury.

– To doskonałe narzędzie podnoszące kulturę organizacyjną pracodawcy – mówi o wolontariacie pracowniczym Izabela Dyakowska, prezes Instytutu Wolontariatu Pracowniczego. Wyjaśnia, że dobrowolny udział w projektach, za które pracownicy czują się odpowiedzialni, umacnia ich poczucie sprawstwa. Poza tym poprawia to jakość komunikacji, zwiększa wzajemne zaufanie i motywację do pracy.
– Ma to miejsce wówczas, kiedy ludzie mają wsparcie swojego pracodawcy w tego typu działaniach, przestrzeń do samorealizacji, bez presji na wyniki. To przekłada się na integrację zespołów, efektywność ich pracy, na identyfikację pracowników z firmą, a co najważniejsze na rozwój solidarności społecznej, świadomości obywatelskiej, które nadal są w niedoborze w naszym kraju, a stanowią żyzny grunt do rozwoju przedsiębiorczości, tej w najlepszym wydaniu – zaznacza Dyakowska.

Źródło: >>>

Autorka wpisu

Dodaj komentarz

Linkedin

W mediach

Moje aktywności