O wolontariacie pracowniczym na serio!

Na 6 Forum Inicjowania Rozwoju w Gdańsku

W dniu 30.11.2017 w Gdańsku świętowaliśmy współpracę międzysektorową, społeczne zaangażowanie i etykę biznesu podczas pomorskiego FORUM INICJOWANIA ROZWOJU! Cieszę się, że mogłam gościć w tak doborowym towarzystwie inspirującym do dobrych zmian w przedsiębiorczości, wśród pracodawców i ludzi biznesu! Dziękuję Magdalena Sadowska-Pozycka​ oraz Dorota Wróbel-Górecka​ za ciekawą pogadankę o dobrej praktyce, w poszukiwaniu rozwiązań dla wykluczenia zawodowego w powiecie legionowskim, w ramach projektu wolontariackiego kreatywnych ludzi Siemensa, metodą Design Thinking!

Wolontariat pracowniczy to praktyczne narzędzie realizowania misji zaangażowanego biznesu. Wolontariat nabiera jeszcze większej wartości, kiedy potrafimy zaangażować w jego realizację różnorodnych partnerów m.in. biznes, samorząd, organizacje pozarządowe i działać razem na rzecz konkretnych celów.

O tym opowiedziały w luźnej rozmowie podczas Forum: 
– Izabela Dyakowska, Ekspertka wolontariatu pracowniczego & CSR
– Magdalena Sadowska-Pożycka, Business Excellence Manager
– Dorota Wróbel-Górecka, Dyrektor Powiatowego Centrum Integracji Społecznej w Legionowie.

Portrety ekspertek:
Izabela Dyakowska
Współtwórczyni ruchu wolontariatu pracowniczego i społecznego zaangażowania ludzi, organizacji, pracodawców w Polsce. Na Liście 50 Kobiet Polskiego CSR opublikowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Od 20 lat na styku trzech sektorów podejmuje i rozwija partnerskie inicjatywy oparte o wolontariat, stanowiące przestrzeń do budowania kapitału społecznego w działaniu, w sytuacjach pomagania, w tym do umacniania relacyjnej kultury organizacyjnej opartej o wartości, współpracę i zaufanie w nurcie nowej filozofii pracy. Współautorka systemowych programów społecznych opartych o wolontariat w szpitalach, szkołach, uczelniach i ośrodkach pomocy społecznej. Z wykształcenia – politolog społeczny. Prezeska Fundacji Instytut Wolontariatu Pracowniczego. Autorka Bloga o wolontariacie pracowniczym & CSR. Właścicielka firmy konsultingowej bGOOD Consulting. Certyfikowana trenerka organizacji pozarządowych i biznesu. Autorka wielu tematycznych publikacji, autorskich warsztatów, wykładów, narzędzi, innowacyjnych projektów i programów społecznych z udziałem ludzi biznesu.
Angażuje się w rozwijanie partycypacji społecznej, synergii rozproszonych działań prospołecznych w społecznościach lokalnych – dla wspólnego dobra.
Mama dwójki dzieci, z którymi eksploruje świat także w wolontariacie.

Magdalena Sadowska-Pożycka
Absolwentka Wydziału Inżynierii Produkcji na Politechnice Warszawskiej; ukończyła podyplomowe studia z zakresu zarządzania wartością firmy i klienta w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Rozpoczęła pracę w Siemens Sp. z o.o. w 2011 roku w dziale IT&O wspierając inicjatywę doskonalenia procesów biznesowych. Od początku zatrudnienia aktywnie działa w ramach wolontariatu pracowniczego. Obecnie odpowiada za obszar Business Excellence w dziale BE&QM, gdzie w ramach doskonalenia procesów biznesowych ‘ewangelizuje’ z Design Thinking.’

Dorota Wróbel-Górecka
Absolwentka Nauk Politycznej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Przez wiele lat Dyrektor Powiatowej Izby Gospodarczej w Legionowie, strateg działania Forum Izb Gospodarczych Województwa Mazowieckiego. Animatorka projektów unijnych na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na gruncie lokalnym. Obecnie liderka projektów łączących kapitał przedsiębiorczości lokalnej na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, w tym wykluczeniu zawodowemu. Inicjatorka wielu innowacyjnych przedsięwzięć w budowaniu kapitału społecznego.

Więcej: http://www.forumrozwoju.org.pl/

Autorka wpisu

Dodaj komentarz