Metoda projektu w działaniu dla osób wykluczonych zawodowo

Metoda projektu w działaniu dla osób wykluczonych zawodowo

Uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Legionowie, którzy wypadli z rynku pracy brali udział w dniu 28 czerwca 2019 r. w szkoleniu “Metoda projektu – edukacja w działaniu”.
Było to spotkanie z istotą projektu, korzyściami jakie płyną ze współpracy, różnorodności i dobrego planu, a także otwartości na zmianę. Ważnym odcinkiem była możliwość poznania przez uczestników swoich ról w zespole i ich znaczenia na każdym etapie przedsięwzięcia.

To interdyscyplinarne szkolenie to dwuczęściowa edukacja teoretyczna o metodzie, a także praktyczna oparta na doświadczeniu jej w wolontariacie na rzecz Domu Pomocy Społecznej KOMBATANT w Legionowie, który został wytypowany do wsparcia przez uczestników. Drugi etap już 12. lipca, kiedy powstanie piękny różany skwer dla seniorów.
Edukacja w sytuacjach pomagania jest tym samym lekcją wchodzenia w buty użytkownika, empatii, uważności na siebie i innych, podejmowania samodzielnych decyzji, kreatywności, podejmowania odpowiedzialności, a także sztuki celebrowania wspólnych sukcesów, której tak bardzo nie doceniamy. To doskonały, proaktywny krok w stronę wielu zawodów, które wiążą się z zespołową pracą projektową, kluczowymi kompetencjami społecznymi, które szczególnie poszukiwane są dzisiaj na rynku pracy.

Całoość prowadziła Izabela Dyakowska, trenerka kompetencji społecznych w sytuacjach pomagania i współpracy, autorka bloga o wolontariacie pracowniczym & CSR www.izabeladyakowska.pl

Autorka wpisu