Mam talent! Wygrywam Pracę. Konferencja w Legionowie o naszej szansie w edukacji.

Co za dzień! Spotkania, prezentacje, debata, warsztaty z najlepszymi! A wszystko o talentach wśród przedsiębiorców, dyrektorów szkół, nauczycieli, edukatorów, doradców zawodowych, coachów, rodziców, mieszkańców powiatu legionowskiego. MAM TALENT! WYGRYWAM PRACĘ otworzył Roman Smogorzewski, Prezydent Miasta Legionowa oraz przedstawiciele organizacji partnerskich projektu: “Edukacja zawodowa w szkołach trampoliną do zrównoważonego rozwoju kadry na legionowskim rynku pracy”: Jerzy Zaborowski – Wicestarosta legionowski, Elżbieta Szczepańska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie, Grażyna Okarska, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Legionowie. Byli też fantastyczni uczniowie siedmiu partnerskich szkół z powiatu, którzy opowiadali o swojej przygodzie z pracodawcami.

 

No i ta debata…: Jak uwolnić talenty na rynku pracy z udziałem fantastycznych gości! Rozmowy toczyły: Katarzyna Wierzbowska Prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, Taisja Laudy założycielka TLnC Global – Moving Organisations from Great to Genius, Paula Bruszewska CEO Social Wolves, Zwolnieni z teorii, Kinga Rukat, Kierownik Działu Rekrutacji w Siemensie oraz Dorota Wróbel-Górecka, Adrianny Ptaszyńska, doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie, a także Izabela Dyakowska ekspertka wolontariatu & CSR z ramienia Towarzystwa Amicus.

Głównym przesłaniem debaty były rekomendacje dla szkół, ich dyrektorów, pedagogów, doradców zawodowych i nauczycieli, by stwarzać młodym przestrzeń do trenowania kompetencji przyszłości tj. odwaga, śmiałość, elastyczność, pomaganie, przedsiębiorczość, kreatywność, bycie w zmianie. Kluczowe dla przyszłości są jednak talenty, których instytucje publiczne nie rozpoznają zgodnie z uznaną w świecie filozofią Instytutu Gallupa, a które są jako wrodzone predyspozycje, swego rodzaju filtry rozwijają się w całej swojej okazałości do 16 roku życia w środowisku akceptacji, zaufania i współpracy. Warto jednak wiedzieć jak je definiować, jak do nich docierać i jak je rozwijać. Bo kiedy ludziom uświadomi się ich talenty, mocne strony i nie zdewastuje się ich ocenami, krytyką, mobilizowaniem do ciężkiej pracy na równaniu braków, to zawód doradcy zawodowego będzie już niepotrzebny, a na pewno zdecydowanie ewaluuje w przyszłość!

Dowody na to zebraliśmy podczas fantastycznych warsztatów “Użyj dźwigni talentu w swoim życiu”, które dla grupy młodych poprowadzili fasycnująco (!) i wolontariacko: Kamil Małecki i Mariola Ananiów. Dla dorosłych warsztat “Mam talent! wygram pracę” poprowadziła po mistrzowsku i z pasją Izabela Antosiewicz. Wszyscy z unikalnej na świecie organizacji TLnC Global – Moving Organisations from Great to Genius. I to była wisienka na torcie całego wydarzenia! Bardzo, ale to bardzo dziękujemy gościom, trenerom i wszystkim uczestnikom oraz gospodarzom i partnerom projektu za to wspólne spotkanie i patrzenie z optymizmem i zaangażowaniem w przyszłość, w moc kapitału społecznego, który jest z nas!

Od tego dnia już nic nie będzie takie, jak dawniej! 🙂

 

#legionowoedukacjapraca #CSR #mądraedukacja #talenty #szczęśliwiludzie #cudownedzieciństwo #mądrzydorośli #organizacjaprzyszłości #pracamarzeń #mojemiasto #edukacjakonstruktywna #siećprzedsiębiorczychkobiet #Lewiatan #Zwolnienizteorii #UPlegionowo #Siemens #TLnCGlobal #Legionowo #PlatformaWspółpracy #miastotalentów #miastoprzyszłości #openeyeseconomy #ekonomiawspółpracy

 

 

Autorka wpisu

Dodaj komentarz