Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (ang. International Volunteer Day, IVD), również Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Wspierającego Rozwój Gospodarczy i Społeczny to święto obchodzone corocznie 5. grudnia, które zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 40/212 z 17  z grudnia 1985 roku.

Obchody koordynowane są przez Wolontariuszy ONZ (ang. United Nations Volunteers, UNV). Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego oraz osiągnięcie Milenijnych Celów Rozwoju. Rok 2001, podobnie jak 2011 został, ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Wolontariatu, co przyczyniło się do aktywizacji działań w tej dziedzinie.

Wiecie dobrze. Wiele by pisać:)

To dla Ciebie są te życzenia.
Bo wczoraj, dzisiaj, jutro..
Nic bez Ciebie. Nic bez Was. Nic bez nas.

Z życzeniami z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

– Izabela Dyakowska

[totop]

Autorka wpisu

4 odpowiedzi
 1. Damian

  Można cieszyc się tylko, że są takie dni, często uważałem że takie dni są bez sensowne bo tak naprawdę robione na pokaz, ale to wydaje się na miejscu. Ludzie tacy jak wolontariusze muszą zostać docenieni. Cenie ich bezinteresowność dla innych, to przecież super robić coś dla kogoś tak na prawdę za nic 😉 Pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. Marta

  Zastanawiałem się wielokrotnie jaki jest sens takich dni, bo często okazuje się, że mało osób w ogóle o takich świętach wie. No ale dzień wolontariusza brzmi jakoś sensownie, bo to chociaż święto z sensem. Niestety nie wiedziałem o tym i nie świętowaliśmy a udzielam się w fajnej organizacji na rzecz zwierząt.

 3. Krzysztof

  Witam warto jest zawsze pomagać potrzebującym, ponieważ część ludzi to kwestionuje, ale lepiej jest dawać niż brać i widzieć te wszystkie uśmiechnięte twarze, że nie każdy o nich zapomniał. Jestem za tym, żeby było organizowanych więcej takich dni.

 4. Jakub

  Witam
  Bardzo fajnie , że jest coś takiego zorganizowane jak dzień wolontariusza,jednak praca wolontariusza jest aktywna przez cały rok. Wolontariusze są od tego aby pomagać w każdej wolnej chwili i nieść pomoc najbardziej potrzebującym. To ciężka praca, jednak efekty są zaskakujące i dają power na dalszą pomoc. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz